play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Armando Broja në qendër të merkatos, sulmuesi shqiptar u përgjgijet interesimeve nga Turqia

today11/12/2023

Background
share close

Armando Broja po përpiqet të rikthehet në formën e tij më të mirë pas një periudhe të gjatë jashtë fushave për shkak të dëmtimit që pësoi muaj më parë.

Ditën e djeshme, sulmuesi i kombëtares shqiptare e nisi sfidën si titullar ndaj humbjes me Everton djhe luajti për 67 minuta.

Kohët e fundit, emri i tij është lakuar shumë nga mediat e huaja pasi është në radarët e shumë klubeve në Premier League, por edhe jashtë saj. Qarkullojnë zëra se disa klube turke kanë shfaqur interes për Brojën. Siç bën të ditur gazetari italian, Fabrizio Romano, Broja nuk konsideron aspak një transferim në ligën turke. Sulmuesi kuqezi shpreson ende dhe dëshiron të luajë në Angli.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *