play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Akuzat për racizëm, Italia dëbon nga grumbullimi mbrojtësin e Interit

today18/03/2024

Background
share close

Francesco Acerbi tashmë është larguar nga grumbullimi i kombëtares në Romë.

I mbërritur mëngjesin e sotëm, siç kërkohet nga politika e brendshme e kombëtares, ai i shpjegoi trajnerit Luciano Spalletti dhe shokëve të tij të skuadrës versionin e tij të shprehjes së supozuar raciste të raportuar nga futbollisti Juan Jesus gjatë ndeshjes Inter-Napoli.

Në deklaratën e lëshuar nga Federata thuhet se “sa i përket grumbullimit të lojtarit zikaltër, në pritje të rindërtimit të asaj që ndodhi në përputhje me autonominë e drejtësisë sportive, doli se nuk kishte asnjë qëllim shpifës, denigrues apo racist nga ana e tij”.

Në vend të Acerbit u thirr mbrojtësi i Romës, Gianluca Mancini, i cili tashmë ishte pjesë e listës së parathirrjes.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *