play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

200 mln euro për Yamal? Barcelona shpërfill sheikun Al Khelaifi, gati kontrata e re për talentin spanjoll

today24/04/2024

Background
share close

Lamine Yamal nuk është në shitje. Barcelona është e prerë në këtë pikë, kanë njoftuar edhe agjentin e tij Jorge Mendes i cili i kishte bërë me dije drejtuesve të Barcelonës se për yllin spanjoll interesohet ekipi i PSG. Sheiku Al Khelaifi është i fiksuar pas Yamal, nga Franca bëjnë me dije se bosi i PSG është i gatshëm të paguajë 200 milionë euro për të siguruar kartonin e sulmuesit.

Pavarësisht kësaj shifre, dhe financave jo të shëndosha, Barcelona nuk ka ndërmend të privohet nga lojtari më të cilin kanë një kontratë deri në 2026 dhe një klauzolë largimi prej 1 miliardë euro.

Sipas të përditshmes spanjolle Sport, palët, Barcelona dhe Yamal, kanë një akordin në parim për të rinovuar kontratën deri në 2030. Kjo kontratë e re do të bëhet zyrtare në momentin që Yamal të mbush 18 vjeç, pra në 2025.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *