play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Art dhe Kulturë

Restaurohet filmi ikonë “Lulëkuqet mbi mure”

today06/12/2023

Background
share close

Filmi ikonë “Lukëkuqet mbi mure” i është nënshtruar restaurimit. Ka qenë një studio prestigjioze ndërkombëtare që e ka restauruar në 4K këtë film. Lajmin e dha kryeministri Edi Rama.

Ai fton ndjekësit që ta shohin në kinema filmin ikonë. Më tej shprehet se restaurimi do të bëjë që ky “xhevahir i artit shqiptar” të jetë i paprekshëm për të gjithë brezat.

Dhe me ftesën për të ndjekur në kinema filmin ikonë “Lulëkuqet mbi mure”, që iu nënshtrua restaurimit në 4K në një studio prestigjioze ndërkombëtare, duke bërë që ky xhevahir i artit shqiptar të jetë i paprekshëm për të gjithë brezat, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%