play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Art dhe Kulturë

Pas dy vitesh mungesë rikthehet Coachella!

today14/01/2022

Background
share close

Festivali i Muzikës dhe Arteve në Coachella Valley rikthehet në vitin 2022 pas dy vitesh shtyrje dhe anulimesh për shkak të pandemisë. Dhe formacioni ia vlen gjithë pritjen. Harry Styles, Billie Eilish, Ye (i njohur më parë si Kanye West) dhe Suedez House Mafia janë kryesuesit.

Billboard konfirmoi se Scott dhe Rage Against the Machine nuk do të jenë pjesë e festivalit këtë vit, ndërsa Ocean pritet të performojë në vitin 2023.

Festivali do të zgjasë në dy fundjava: 15-17 prill dhe 22-24 prill.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *