play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Interesante

I ulur mes rrënojave, ukrainasi i bie violonçelit në qendër të Kharkiv-it të shkatërruar nga lufta

today24/03/2022

Background
share close

Në ditën e 28 të luftës së Rusisë ndaj Ukrainës, një qytetar duket se është shfaqur mes rrënojave duke luajtur në violinçel.

Përmes një postimi në Twitter ai shfaqet në qendër të Kharkiv-it të shkatërruar nga lufta duke luajtur tinguj muzikorë.

Videoja prekëse tregon muzikantin ulur në qendër të shkretë të qytetit ndërsa ndërtesat e djegura dhe rrënojat e rrethojnë atë.

Kharkiv, i cili është qyteti i dytë më i madh i Ukrainës, është shkatërruar nga bombardimet e vazhdueshme nga trupat ruse, ndërsa më shumë se gjysmë milioni njerëz thuhet se janë larguar nga shtëpitë e tyre javët e fundit.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Show Biz

“Më ofruan para për të thënë se kam fjetur me Meghan Markle”, deklarata që po bën xhiron e rrjetit

Aktori i njohur amerikan, Simon Rex ka treguar se vite më parë një tabloid britanik i ka ofruar 70 mijë dollarë për të gënjyer se ka fjetur me Meghan Markle. Ai ka treguar se nuk ka pranuar të gënjejë, ndonëse në atë kohë ka qenë keq me para. Simon këtë rrëfim e ka bërë në një intervistë me “The Guardian” dhe e ka shpërndarë së fundmi në Tëitter. Sakaq, aktori […]

today23/03/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%