play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Bill Gates paralajmëron: Pandemia e radhës, shumë më e rëndë sesa Covid-19

today25/01/2023

Background
share close

Bill Gates was 'very surprised' by 'crazy' Covid conspiracy theories

Bill Gates ka paralajmëruar që bota duhet të jetë gati për pandeminë e radhës, që mund të jetë shumë më e rëndë sesa Covid-19.

I pranishëm në Institutin Loëy të Sidneit, miliarderi theksoi se liderët politikë duhet të lënë mënjanë keqkuptimet dhe të punojnë së bashku për t’u përgatitur për virusin e radhës.

“Me pandeminë që kaluam u treguam budallenj, nuk kishim pajisjet e duhura, ashtu siç i kemi për zjarret apo tërmetet”, tha Gates.

“Ne kemi nevojë për një stërvitje gjithëpërfshirëse të gatishmërisë ndaj pandemisë çdo 5 vjet në nivel vendi dhe rajonal dhe një grup global që u jep pikë të gjithëve.”

Gates, i cili më parë kishte premtuar se do të dhuronte gjysmën e pasurisë së tij për bamirësi dhe do të përpiqej të sillte barazi në sektorët e shëndetësisë, energjisë dhe arsimit, nuk e la pas dore kritikën se “kapitalizmi i tregut nuk ka arritur të përmbushë disa nga nevojat e më të varfërve. Zërat e tyre mezi dëgjohen në treg”.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Show Biz

Paris Hilton bëhet nënë për herë të parë

Paris Hilton po e nis vitin 2023 me një titull të ri - mami! Biznesmenja dhe personaliteti i medias, 41 vjeç, dhe bashkëshorti Carter Reum së fundmi mirëpritën fëmijën e tyre të parë së bashku, një djalë, nëpërmjet një gruaje surrogate. “Ka qenë gjithmonë ëndrra ime të bëhesha nënë dhe jam shumë e lumtur që unë dhe Carter e gjetëm njëri-tjetrin”, thotë Paris. "Ne jemi shumë të emocionuar që krijuam […]

today25/01/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%