LIVE CLUB FM SHQIPËRI

LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Quajeni “Njeriu Champions”! Dopietë në tre minuta, Asani bën sërish heroin në Azi dhe udhëheq listën e golashënusve

today22/10/2024

Background
share close

Jasir Asani është padyshim ylli i Ligës së Kampionëve të Azisë këtë sezon, me sulmuesin e Kombëtares shqiptare që ka tundur dy herë rrjetën Brenda tre minutave në ndeshjen e fundit të Gwangju kundër Johor DT.

Në minutën e 3’, 29-vjeçari realizoi një supergol, i cili brenda zonës, me të majtën e dërgoi topin në trekëndëshin e portës, të pamundur për portierin që të kapej.

Pas vetëm tre minutash, Asani arriti t’i merrte topin mbrojtësit kundërshtar dhe i vetëm me portierin dyfishoi shifrat.

Në fund, Gwangju fitoi me rezultatin 3-1, duke udhëhequr nme pikë të plota Grupin e Lindjes në Championsin e Azisë.

Nga ana tjetër, Asani udhëheq listën e golashënuesve, me 6 realizime në 3 ndeshje të luajtura, teksa regjistron edhe një asist.

Written by: Sasha Ndreka