play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: January 2023

215 Results / Page 1 of 24

Background

Sport

Gjykata e Madridit merr një vendim të befasishëm në favor të Superligës

Kthesë e bujshme për fatin e Superligës nga Madridi. Gjykata Tregtare e kryeqytetit spanjoll në fakt ka pranuar ankesën e “A22Sports”, ku Superliga mund të ekzistojë dhe klubet që janë ende pjesë e saj nuk mund të sanksionohen nga UEFA dhe FIFA përndryshe, parimi i meritës që informon ligji i konkurrencës do të shtyhej. Prandaj, në thelb, është e mundur të krijohet një konkurrencë e pavarur dhe alternative ndaj atyre […]

today31/01/2023

Bota

Çifti iranian dënohet me 10 vite burg sepse vallëzuan në rrugë

Një gjykatë në Iran ka dënuar një çift të ri me 10 vjet burg secili për një video që ata postuan në Twitter, ku shihet duke kërcyer në një hapësirë ​​publike në një nga atraksionet kryesore të Teheranit. Astiaz Haggigi dhe i fejuari i saj Amir Ahmadi janë të dy në të 20-at. Pas publikimit të videos së kërcimit të tyre, ata u akuzuan për “përhapje të korrupsionit dhe imoralitetit”, […]

today31/01/2023

Bota

Kinë heq kufizimet: Bëni fëmijë sa të doni, edhe beqarët

  Në provincën jugperëndimore të Kinës, Sichuan, do të hiqen kufizimet për personat që nuk janë të martuar dhe duan të sjellin në jetë fëmijë. Ky ndryshim vjen në vazhdën e përpjekjeve të qeverisë për të rritur shkallën e lindjeve në vend pasi popullsia e Kinës u tkurr vitin e kaluar për herë të parë në më shumë se gjashtë dekada. Aktualisht, qeveria e Sichuan lejon vetëm çiftet e martuara […]

today31/01/2023

Show Biz

Shakira “bën për spital” të dashurën e Pique, dërgohet në urgjencë

E dashura e re e Gerard Pique, Clara Chia Marti është dërguar me urgjencë në një klinikë private në Barcelonë pas një sulmi të rëndë ankthi. Lajmin e ka bërë të ditur “El Periodico”, e cila ka zbuluar se 23-vjeçarja nuk mundi ta përballojë më presionin e shtypit dhe fansave në rrjetet sociale, edhe sidomos pas sulmit që po i bën hapur ish-partnerja e Pique Shakira me këngën e re. […]

today31/01/2023

Kuriozitete

Një specie e rrallë maceje zbulohet në Everest

Një mace e egër e pakapshme është zbuluar nga shkencëtarët në malin Everest. Macet e Pallas, siç quhen, kanë krijuar shtëpinë e tyre në një nga majat më të larta në botë. Kjo specie e rrallë, e përshtatur me kushtet e ftohta të Azisë, mund të mos jetë aq e famshme sa luani apo tigri, por është një kafshë tepër fotogjene me një personalitet dhe një pamje të veçantë. Është […]

today31/01/2023

Show Biz

Nipi i Michael Jackson, do të luajë një film autobiografik për mbretin e Popit

Nipi i Michael Jackson, Jafar do të luajë Mbretin e Popit në një film biografik për këngëtarin. Filmi në fjalë është me regji të Antoine Fuqua. Jafar është djali i këngëtares, producentit dhe anëtarit të Jackson 5, Jermaine Jackson. “Ai ka një aftësi të natyrshme për të imituar Michael,” tha Fuqua për Variety, “dhe një kimi të jashtëzakonshme me lentet”. Jafar ka lindur në Los Angeles, Kaliforni në korrik 1996, […]

today31/01/2023

Art & Kulturë

Piktura që u shit për 3 milionë dollarë

Dikur e braktisur në një fermë, një pikturë e Anthony van Dyck është shitur për mbi 3 milionë dollarë në një ankand. Vepra është një pikturë e mëvonshme e krijuar nga mjeshtri flamand i quajtur “Shën Jeronimi”. Piktura origjinale ndodhet aktualisht në Muzeun Boijmans van Beuningen në Roterdam. Piktura, në të cilën shfaqet një burrë i zhveshur, i ulur në një stol është unike për disa arsye. Së pari është […]

today31/01/2023

Aktualitet

Bordi i Transparencës ul çmimin e karburantit

Bordi i Transparencës është mbledhur duke ndryshuar sërish çmimet e karburanteve. Në vendimin e fundit, çmimi i naftës është ulur duke shkuar në 200 lekë për litër, ndërkohë që çmimi i benzinës do të jetë 190 lekë dhe gazi 69 lekë për litër. Vendimet e Bordit të Transparencës në datë 31 Janar 2023 kanë ndryshime të çmimit nga ai i përcaktuar në mbledhjen e fundit. Referuar të dhënave lidhur me […]

today31/01/2023

Show Biz

Amadeus ‘erdhi’ në Shqipëri, po Evi a do të shkojë në Sanremo?

Amadeus, prezantuesi njohur Italian i cili do të prezantojë për herë të katërt Festivalin e Sanremos, ka qenë i ftuar tek emisioni i mëngjesit në CLUB FM ku u intervistua nga Evi Reçi. Ai foli për provat e festivalit dhe premtoi një super show me shumë muzikë dhe të ftuar special. I pyetur nga Evi nëse e ka vizituar ndonjëherë vendin tonë, Amadeus tha se ka qenë para 50 vitesh […]

today31/01/2023

0%