play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Month: January 2022

161 Results / Page 1 of 18

Background

Interesante

Portreti i Princeshës Diana shitet për më shumë se dyqind mijë dollarë

Një portret i Princeshës Diana është shitur për më shumë se dyqind mijë dollarë. Kjo pikturë ishte një studim i fytyrës së Dianës, e cila ishte përdorur për një portret të plotë dhe është vepra e rrallë e Nelson Shanks. Ndërsa tregon princeshën me një “shprehje të menduar” të përfshirë në portretin e saj të plotë, fustani i saj me kapak jeshil më vonë u ndryshua në një bluzë të […]

today31/01/2022

Politikë

‘Shtëpia e Lirisë’, Berisha konfirmon koalicionin me LSI-në

Ish-kryeministri Sali Berisha ka konfirmuar koalicionin me LSI-në. Berisha dha lajmin gjatë një konference për mediat ku po prezanton zyrtarisht gjashtë kandidatët e tij për kryetar bashkie që do të garojnë në zgjedhjet e pjesshme lokale të 6 marsit. Ish-kryeministri tha se emrat e dalë nga primaret nuk janë të zgjedhur nga baza e partisë, por janë të votuar nga vetë demokratët. Gjithashtu Berisha u shpreh se po negociohet edhe […]

today31/01/2022

Bota

Izraeli drejt anulimit të “Green Pass-it”: Nuk shërben më

Ministria izraelite e Shëndetësisë mund t’i rekomandojë qeverisë që të heqë programin “Green Pass”, i cili kufizon hyrjen në shumë zona të njerëzve që janë vaksinuar ose janë shëruar nga koronavirusi sëfundmi. Shumë ekspertë kanë argumentuar prej javësh se “Green Pass” është i padobishëm për shkak të shkallës së lartë të infektimit nga Omicron. Disa madje kanë paralajmëruar se krijon një “ndjenjë të rreme sigurie” që i bën njerëzit të […]

today31/01/2022

Sport

“Dribloi” vdekjen, Eriksen rikthehet në fushë, firmos në Premier League

Pas arrestit kardiak, që për pak i mori jetën, gjatë sfidës më Finlandën në “Euro2020”, Christian Eriksen rikthehet të luaj futboll. Fantazisti danez pasi zgjidhi me konsensus kontratën me Inter, pasi e kishte të ndalur me ligj të luante në Serie A, tashmë është zyrtarisht një futbollit i Brentford. Eriksen firmosi një kontratë deri në qershor 2022, një kontratë 6 mujore, e cila më shumë shihet si një provë nëse […]

today31/01/2022

Bota

Shtëpia në formë këpuce që u gjet para disa ditësh në një pyll në Angli

Duket si një përrallë e vjetër me një magjistare që jeton në pyll, si Baba Yaga që jetonte në një shtëpi me këmbë pule. Por kjo shtëpi e bërë në formën e një këpuce, në pyllin anglez, ekziston vërtet. Kështu thonë disa eksplorues urbanë që e kanë gjetur dhe fotografuar. “U desh pak kohë për ta gjetur, por ia vlejti, ecëm në pyll për një kohë të gjatë duke u […]

today31/01/2022

Shëndetësi

3 funksione të hundës që nuk i dinit

Studimet rreth shqisës tepër të fortë të nuhatjes së qenit kanë mahnitur njerëzit për dekada të tëra. Një numër i madh kërkimesh sugjerojnë se qentë e stërvitur mund të nuhasin gjithçka, nga lloje të ndryshme kanceresh (përfshirë mushkëritë, gjirin, fshikëzën, vezoret, kolorektalin dhe prostatën, të fundit prej të cilave ata e zbuluan me 99 përqind saktësi) deri te infeksionet COVID-19. Ndërsa ende nuk është përcaktuar nëse njerëzit mund të nuhasin […]

today31/01/2022

Bota

‘Nuk duam luftë’, Rusia hedh poshtë pretendimet e Ukrainës

Kryediplomati rus Sergei Lavrov deklaroi të premten se Moska nuk do luftë, edhe pse presidenti i SHBA, Joe Biden paralajmëroi për një sulm të mundshëm në Ukranë muajin tjetër. “Nuk do të ketë luftë për sa kohë do të varet nga Federata Ruse, nuk duam luftë, – tha Lavrov në një deklaratë për mediat ruse. Por ne nuk do të lejojmë që interesat tona të shkelen apo injorohen”. Shtëpia e […]

today28/01/2022

Show Biz

28-vjetori, Ronaldo ndriçon kullën e Dubait me fytyrën e Georginës

Cristiano Ronaldo i dhuroi të dashurës Georgina Rodriguez dhuratën më të vecantë për ditëlindje, duke vendosur fytyrën e saj dhe një mesazh në ndërtesën më të lartë në botë. Babai 36-vjeçar i katër fëmijëve shpenzoi mijëra euro duke ndriçuar horizontin e Dubait me imazhet e mahnitshme të partneres së tij, shkruan The Sun. Ai publikoi një video, duke treguar fytyrën e bukuroshes spanjolles në fasadën e kullës së famshme Burj […]

today28/01/2022

Interesante

Buzëqeshja, kundërhelmi për çdo vështirësi

A keni menduar ndonjëherë se kundërhelmi për çdo vështirësi tonë është një buzëqeshje? Nëse nuk qeshni çdo ditë, atëherë është koha të filloni ta bëni atë. Arsyet; Shumë. Dita Botërore e Buzëqeshjes u krijua në vitin 1999 nga Harvey Ball dhe festohet çdo të premte të parë të tetorit. Ai vetë besonte se e qeshura është ilaçi i shpirtit tonë dhe siç rezulton sot nuk e kishte gabim.   Veprim anksiolitik Për të vizituar […]

today28/01/2022

0%