play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Tha se Taylor Swift nuk i shkruan vetë tekstet e saj, reagon këngëtarja

today25/01/2022

Background
share close

Taylor Swift ka kritikuar Damon Albarn, këngëtarine Blur dhe më vonë të Gorillaz, pasi ai deklaroi se ajo nuk i shkruan vetë tekstet e këngëve të saj.

2560

Duke folur për LA Times, Albarn iu përgjigj intervistuesit duke e quajtur Swift “një kantautore të shkëlqyer” duke thënë se “ajo nuk i shkruan këngët e saj”.

Swift u përgjigj në Twitter, duke shkruar:

“Isha një fanse e madhe e juaja derisa e pashë këtë. Unë i shkruaj të gjitha këngët e mia. Mendimi juaj është krejtësisht fals dhe kaq i dëmshëm.”

 

 

Albarn tha në intervistë se preferon Billie Eilish, të cilën ai e quajti një “kantautore shumë interesante”.

“Unë jam më i tërhequr nga ajo sesa nga Taylor Swift. Është thjesht më e errët – më pak optimiste. Shumë më e vogël dhe e çuditshme. Unë mendoj se ajo është e jashtëzakonshme.”

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *