play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Temperaturat ekstreme pezullojnë fluturimet në aeroportin e Stambollit

today25/01/2022

Background
share close

Reshjet e dendura të dëborës në Turqi kanë bërë që aeroporti i Stambollit të pezullojë fluturimet deri në një njoftim të dytë.

Turkish Airlines i ka njoftuar të gjithë pasagjerët të kontrollojnë përditësimet në faqen e saj të internetit për fluturimet nga Aeroporti i Stambollit dhe Aeroporti Sabiha Gökçen i cili po ashtu ndodhet në Stamboll.

Stuhia e dëborës ka bllokuar në aeroport gjithashtu edhe avionin e kompanisë “Air Albania”. Lajmin e ka konfirmuar kompania me anë të një njoftimi në rrjetet sociale.

Edhe në Greqi, ku temperaturat gjatë natës ranë në -14 gradë Celsius, stuhia pezulloi një seancë të parlamentit dhe detyroi shkollat dhe qendrat e vaksinimit të mbyllen në Athinë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *