play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Zyrtare/ Kylie Jenner dhe Travis Scott ndryshojnë ligjërisht emrin e djalit të tyre!

today17/03/2023

Background
share close

Kylie Jenner dhe Travis Scott kanë aplikuar zyrtarisht për të ndryshuar ligjërisht emrin e djalit të foshnjës në Aire… një vit pasi hoqën emrin origjinal Wolf.

Kylie Jenner zbuloi në janar se ajo dhe Travis Scott kishin vendosur ta quanin djalin e tyre Aire pasi hoqën emrin e tij origjinal vitin e kaluar.

Dhe tani ish-çifti po kërkojnë që emri i një vjeçari të ndryshohet ligjërisht nga Wolfe Jacques Webster në Aire Webster, sipas TMZ.

Gazeta raporton se si Kylie, 25, dhe Travis, 30 vjeç, janë dakord për ndryshimin e emrit dhe të dy kanë nënshkruar peticionin.

Në dokumentet ligjore, dyshja shpjegoi se ata ‘pendohen për zgjedhjen e emrit fillestar të Wolf Jacques Webster’ dhe se Aire është ‘më i përshtatshëm’ për fëmijën e tyre.

“Tani që kërkuesit kanë pasur mundësinë të kalojnë kohë me fëmijën e tyre, ata besojnë se emri Aire Webster është më i përshtatshëm.”

Kylie solli në jetë djaline  saj në 2 shkurt 2022 dhe është fëmija i dytë i Kylie dhe Travis.

Ish-ët kanë edhe vajzën pesëvjeçare Stormi Webster.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Bota

Belgjika, vendi i dytë në BE që njeh Budizmin

Belgjika pritet të njohë zyrtarisht Budizmin pasi qeveria federale miratoi sot një projektligj që hap derën për financimin federal, përfaqësuesit zyrtarë dhe lëndët shkollore. Shoqata Budiste Belge kishte kërkuar njohjen në mars 2006, duke vlerësuar se numri i budistëve në Belgjikë është 150,000. Vendi tjetër i BE-së ku njihet Budizmi është Austria. Në Belgjikë për momentin njihen zyrtarisht gjashtë besime fetare: katolike romake, ortodokse, izraelite, anglikane, protestante ungjillore dhe islamike […]

today17/03/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%