play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Kate Winslet, në garë për një Oscar si ‘Lee Miller’

today18/09/2023

Background
share close

Performanca e Kate Winslet në “Lee” parashikohet të jetë e denjë për një Oscar, sipas mediave ndërkombëtare.

Filmi biografik dramatik me yllin e Hollivudit u shfaq premierë në Festivalin Ndërkombëtar të Filmit në Toronto dhe duket se do të bëjë një bujë të madhe në Oscar.

Ylli britanik i ekranit luan Lee Miller në filmin biografik me emrin e saj, bazuar në librin e djalit të saj Anthony Penrose The Lives of Lee Miller.

Ëinslet shndërrohet në fotografen ikonë me flokë bjonde, e veshur me veshje ushtarake, puset dhe një helmetë me kokë.

Vite pas vdekjes së nënës së tij, Penrose zbuloi mbi 60,000 printime në papafingo. Në atë moment, ai filloi të mësonte më shumë për të, duke çuar në shkrimin e biografisë së saj.

Lee Miller ishte një nga fotografet e luftës që la një trashëgimi të pasur me punën e saj. “Kjo është një dramë emocionuese që e fut shikuesin direkt në zonën e luftës”, thekson Variety./abcnews.al

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%