play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Ilary Blasi, pas dokumentarit vjen libri: ‘Fundi i dashurisë me Tottin, një histori dhimbjeje dhe rilindjeje’

today10/01/2024

Background
share close

Ilary Blasi dhe e vërteta e saj: akti i dytë.

Menduam se tashmë kishim parë dhe dëgjuar gjithçka për divorcin më të përfolur të kohëve të fundit, atë mes prezantuesit dhe Francesco Totti. Në vend të kësaj, me sa duket, pas filmit dokumentar në Netflix, ‘Unica’, Ilary Blasi ka ende diçka për të thënë dhe treguar. Dhe këtë do ta bëjë në ‘Che Stupida’, libri i saj që do të jetë në librari nga 30 janari. Dhe nëntitulli nuk lë asnjë dyshim për përmbajtjen e tij: “E vërteta ime”.

“Miqtë më quajnë “Princesha e Akullit”. Dhe jo sepse i mbaj shpesh flokët në të njëjtën ngjyrë si Elsa nga Frozen, por sepse nuk e lë veten të mbizotërohem nga emocionet”: ja si e prezanton librin e saj në Instagram Ilary Blasi. Dhe debutimi i saj si shkrimtare mund t’i kushtohej vetëm historisë dhe dashurisë me ish-burrin e saj: “Në fillim të nëntorit më zuri gjumi në krahët e Francescos, të nesërmen në mëngjes u zgjova me dikë që i ngjante shumë, por nuk ishte ai. I turpshëm, i largët, i munguar, në kërkim të justifikimeve për të dalë: një darkë me miqtë, një lojë letrash apo futboll..”, shkruan ajo mes faqeve.

Faqe ku mbizotërojnë emocionet. Të njëjtat me të cilat showgirl-i pranon të mos dominohet. “Unë i jetoj ato plotësisht, le të jemi të qartë. Lumturi, trishtim, entuziazëm, nostalgji, dhimbje… I lë të më mbushin, por ruaj urën komanduese të anijes: ajo hapësirë ??duhet të mbetet e pastër për veprim, në rast të ngjarjeve të papritura. Kisha përshtypjen se një valë e errët po përhapej brenda meje dhe po arrinte te ura. Asnjëherë nuk më është dashur ta detyroj veten të qëndroj racionale, atë herë po”, shpjegon ajo në Instagram.

Sepse fundi i një dashurie të madhe që solli tre fëmijë dhe shumë vite bashkë nuk është kurrë i lehtë për t’u kapërcyer. “Kanë qenë dymbëdhjetë muaj të tmerrshëm, por edhe intensiv, në të cilët zbulova veten, burimet e mia. Unë mbijetova por jo vetëm kaq: jam ende në këmbë”, shton ajo. Dhe duke paraqitur të vërtetën e librit të saj ajo thekson: «Che Stupida(Sa budallaqe)» është një histori dhimbjeje dhe rilindjeje, e imja. Me një fund të papritur”.

Me pak fjalë, telenovela Totti-Blasi nuk ka përfunduar ende.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ilary Blasi (@ilaryblasi)

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *