play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

E gjitha bota nderon Tina Turner

today25/05/2023

Background
share close

Reagimet në gjithë botën për ndarjen nga jeta të Tina Turner-it kanë qenë të shumta. Zëdhënësit e Shtëpisë së Bardhë thanë se kjo ishte një humbje e madhe për muzikën dhe kulturën botërore.

Në shenjë respekti, këngët e saj kumbuan sonte në festivalin e Kanës. Ngushëllime kanë shprehur emra të njohur të botës së muzikës si Mik Xheger, Eros Ramazzotti, Gloria Gaynor, Diana Ross, etj.

Dhimbjen për ndarjen nga jeta të Tina Turner-it e shprehu edhe kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook. Ai shprehet se “me vdekjen e Turner sonte toka është më e varfër e qielli më i shndritshëm.”

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%