play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Show Biz

Zbulohen letrat e divorcit të Princeshës Diana nga Mbreti Charles

today02/02/2023

Background
share close

Letrat e pabotuara nga Princesha Diana na kanë dhënë një paraqitje të shkurtër të ndarjes së saj nga princi i atëhershëm Charles. Charles dhe Diana ishin tw martuar nga korriku 1981 deri në 1996 dhe divorci u finalizua më 28 gusht.

Ata kishin dy fëmijë së bashku, Princin William dhe Princ Harry, por ndarja e tyre nuk ishte miqësore. Dhimbja dhe dëshpërimi i Dianës duket në letrat e saj të shkruara me dorë për miqtë Susie dhe Tarek Kasem.

Dyshja i tha Daily Mail se ata vendosën t’i shisnin letrat sepse “mbajtja e dokumenteve është një përgjegjësi e madhe” dhe nuk donin që ato t’ua kalonin fëmijëve të tyre, dhe ka 32 letra dhe karta në shitje.

Miqtë e Princeshës Diana kanë mbajtur disa nga letrat më personale dhe konfidenciale dhe ato do të shiten individualisht dhe të ardhurat që do të shkojnë për bamirësi të mbështetura nga Diana.

Në një letër të datës 20 maj 1996, Diana shkruante: “Nëse një vit më parë do ta dija se çfarë do të kaloja këtë divorc, nuk do ta kisha pranuar kurrë. Është e shëmtuar”.  Një tjetër shënim, i shkruar në prill 1996, i referohej vendimit të saj për të anuluar një udhëtim në opera për shkak të tensionit të ndarjes së saj.

Diana shkroi:“Po e kam shumë të vështirë dhe presioni është serioz dhe vjen nga të gjitha anët. Është shumë e vështirë të mbash kokën lart ndonjëherë dhe sot jam në gjunjë dhe dëshiroj që ky divorc të kalojë pasi kostot e mundshme janë të mëdha”

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Show Biz

Jennifer Lopez shet rezidencën e saj luksoze në Los Angeles

Jennifer Lopez vendosi të shesë rezidencën e saj ultraluksoze në Bel Air, Kaliforni për 42,500,000 dollarë. Shtëpia “e rrallë dhe e jashtëzakonshme” është projektuar fillimisht nga arkitekti ikonë Samuel Marx. Këngëtarja e bleu atë në vitin 2016 nga aktorja Sheila Ward. Ndërsa, rinovimi që pasoi i kushtoi Lopez 28 milionë dollarë. Shtëpia kryesore me dekorimin e saj të veçantë në stilin francez të fshatit me gurë dhe dru përfshin nëntë […]

today02/02/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%