play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Politikë

Vizitë në Theth për risitë në sezonin turistik/ Kryeministri Rama ka qenë, i shoqëruar nga…

today30/04/2024

Background
share close

Kryeministri Edi Rama së bashku me ministren Elisa Spiropali, ministren Kumbaro dhe kryetarin e Bashkisë Shkodër Benet Beci, kanë qenë në Theth duke zbuluar ndryshimet në këtë zonë të Parkut Kombëtar të Alpeve.

Fillimisht ato janë ndalur në Thethi Zip Line, një risi për këtë sezon turistik, ku ka qenë Beci dhe Spiropali që kanë bërë hedhjen e parë në këtë investim.

Më pas ato i janë drejtuar kantierit të rrugës në Ndërlysaj, ku ka nisur puna për fazën e dytë të rrugës së Dukagjinit, nga Ndërlysaj në Lotaj aty ku përfundon faza e parë e këtij investimi nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit dhe Qeveria Shqiptare.

“Paketa do t’i hapë rrugë të gjithë atyre që i kanë lënë këto male në kërkim të një jete më të mirë dhe që kanë punuar e punojnë pa pushim që kursimet e tyre t’i investojnë në tokat e të parëve me një lehtësi të plotë pa pasur më ato hallet e pafundme të zinxhirit të pronave”, deklaroi kryeministri.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *