play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

LifeStyle

Video/ ‘Kjo Barbie është presidente’. Fjalimi frymëzues i Vjosa Osmanit për vajzat e vogla

today29/12/2023

Background
share close

Fjalimi i fundvitit të Vjosa Osmanit me gazetarët ka qenë i pazakontë dhe një frazë është bërë virale.

Si grua, por edhe si nënë vajzash, presidentja e Kosovës tha: This Barbie is the president.

Filmi Barbie me në fokus feminizmin, ishte filmi i vitit, por mesazhi nuk duket se ka lidhje vetëm me këtë. Mund të jetë edhe më i thjeshtë se kaq. Të gjitha vajzat që sot luajnë me Barbie, mund të ëndërrojnë dhe arrijnë pastaj të bëhen edhe presidente. Apo se Barbie mund të jetë e nënvlerësuar dhe paragjykuar si sipërfaqësore. Gjithkush i jep interpretimin e vet, por thelbi mbetet i njëjtë.

Video/ ‘Kjo Barbie është presidente’. Fjalimi

Vjosa Osmani sqaroi kështu pse kohët e fundit është parë disa herë rresht e veshur me ngjyrën rozë. Mesazhet fshihen në detaje.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *