play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Politikë

Ura që lidh Shqipërinë me Malin e Zi përmes Bunës, Rama nga Kotorri: Brenda vitit do të shohim kantierin e urës

today16/05/2024

Background
share close

Kryeministra Edi Rama gjatë bashkëbisedimit me gazetarët në Kotorr të Malit të Zi, foli për ndërtimin e Urës mbi Lumin Buna që lidh Velipojën me Ulqinin.

Rama tha se brenda vitit do të shohim kantierin e urës së Bunës, teksa ndau dhe detaje nga takimi me kryeministrin e Malit të Zi.

“Para se sa të bënim këtë intervistë dhe të kthehemi në Shqipëri kam pasure takime kryeministrin e Malit të Zi për disa tema, një ndër të ishte tema e rrugës, do të shpallet gara ndërkombëtare për ndërtimin e urës. Brenda vitit do të shohim kantierin e urës lidhëse të Bunës, kemi folur për liqenin dhe për një operim të përbashkët të lundrimit në liqen. Po ashtu kemi folur për një projekt të përbashkët të zhvillimit turistik të përbashkët.”, tha Rama.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *