play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Politikë

Tensionet në Kuvend dhe Komisonin e Medias, grupi i PS kërkon masa ndëshkimore për Bardhin dhe Nokën

today17/01/2024

Background
share close

Grupi Partisë Socialiste i ka paraqitur një kërkesë zyrtare Sekretariatit të Etikës për të vendosur masa ndëshkimore për deputetët demokratë Gazment Bardhi dhe Flamur Noka.

Kërkesa e socialistëve ka ardhur pas tensioneve të krijuara në seancën e datës 15 janar në sallën e Parlamentit ku opozita vijoi aksionin e saj duke anuluar edhe fjalimin e Presidentit të Republikës, por edhe për situatën e krijuar sot në Komisionin e Medias.

Noka dhe Bardhi u përpoqën të hiqnin mikrofonin e deputetes Flutura Açka ditën e sotme në komision, ndërsa kjo e fundit ka refuzuar dhe mes tyre ka pasur replika të shumta.

Po ashtu Bardhi dhe Noka ishin dy nga protagonistët e seancës së fundit pasi kreu i grupit parlamentar pati replika të shumta me Kryeparlamentaren Lindita Nikolla.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *