play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Art & Kulturë

Shqipëria pjesëmarrëse në festivalin botëror të radiodramës në Londër, ja kush do të na përfaqësojë

today16/01/2024

Background
share close

Shqipëria është konfirmuar si pjesëmarrëse në festivalin botëror të radiodramës, i cili zhvillohet nga BBC në Londër.

Këtë e ka bërë të ditur kompozitorja Blerina Shalari në një postim në rrjetet sociale, teksa shprehet se vendi jonë do të përfaqësohet nga aktori Dritan Boriçi.

“Mrekulli konfirmimi i pjesemarrjes se Shqiperise ne festivalin boteror te radiodrames i cili zhvillohet nga BBC ne Londer.  Jam e nderuar dhe e privilegjuar qe do te na perfaqesoje aktori yne i shkelqyer Dritan Borici, i cili luan tek Melodrama Homeriada ku ka jetesuar poetin Homer!! Suksese Homerit shqiptar emri i se cilit i kapercen kufijte e vendit! Thank you BBC”, shkruan ajo.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *