play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Arsim

Rama: Në Valias po ngrihet kompleksi arsimor “Demokracia”

today28/12/2022

Background
share close

Në Valias po ndërtohet nga themelet një kompleks arsimor. Kreu i qeverisë, Edi Rama, thotë se kompleksi do të quhet “Demokracia”.

Aty do të ndërtohet një çerdhe, kopsht dhe shkollë 9-vjeçare. Kapaciteti që do të mbajë aty është prej afro 1000 fëmijësh.

“Dhe nga Valiasi, ku po ngrihet nga themelet kompleksi arsimor “Demokracia”, me çerdhen, kopshtin dhe shkollën 9-vjeçare, me një kapacitet prej afro 1000 fëmijësh, që i bashkohet zinxhirit të 26 objekteve shembullore arsimore të ndërtuara pas tërmetit në Kamëz, ju uroj një ditë të mbarë”, njoftoi Rama.

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Rajoni

Pika kufitare në Merdarë mbyllet plotësisht

Mbrëmjen e së martës pika kufitare mes Kosovës dhe Serbisë në Merdarë është mbyllur plotësisht si në hyrje ashtu edhe në dalje. Lajmin e kanë bërë të ditur Qendra Kombëtare e Kosovës për Menaxhim Kufitar, e cila ka njoftuar se shkak i mbylljes është bërë barrikada e vendosur në Serbi, rreth 2 kilometra larg kufirit. Ndërkohë Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës ka dalë edhe me një deklaratë ku […]

today28/12/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%