play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Arsim

Rama: Në buxhetin e ri, do të ketë rritje domethënëse rrogash për 30 mijë mësues

today10/11/2023

Background
share close

Mbi 30 mijë mësues do të përfitojnë rritje rroge me buxhetin e ti për vitin e ardhshëm. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama mëngjesin e së premtes përmes një postimi në rrjete sociale.

“Mirëmëngjes dhe dhe me lajmin e mirë se me buxhetin e ri për vitin e ardhshëm do të ketë një rritje domethënëse të pagave për mbi 30 mijë mësues, ju uroj një ditë të mbarë”, ka shkruar Rama.

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *