play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Arsim

Publikohen datat e provimeve të Maturës Shtetërore për vitin 2024

today19/12/2023

Background
share close

Ministria e Arsimit ka publikuar datat e provimeve të Maturës 2024.

Në 3 qershor maturantët do i nënshtrohen provimit të gjuhës së huaj dhe në 10 qershor do të zhvillojnë provimin në gjuhë shqipe dhe letërsi. Në 18 qershor 2024 është caktuar provimi i matematikës, ndërsa në 24 qershor provimi i lëndës me zgjedhje.

Mund të jetë një imazh i ‎teksti që thotë "‎നeം سما REPUBLIKA ESHOIPERISE SPORTI DATAT E PROVIMEVE Të MATURES SHTETERORE 2024 Gjuhë e huaj 3 qershor Gjuhë shqipe dhe letërsi 10 qershor Matematikë 18 Provimi me zgjedhje gershor 24 qershor Provimi Teori profesionale e integruar per Maturën Shtetërore Profesionale 24 qershor‎"‎

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *