play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Arsim

Programi i Zhvillimit Profesional, Rama: Do shtrihet në të gjithë Shqipërinë për të trajnuar mbi 4 mijë mësues

today27/03/2024

Background
share close

Programi Kombëtar i Zhvillimit Profesional të Mësuesve ka nisur në Durrës, Tropojë, Korçë dhe Elbasan.

Kryeministri Rama shkruan se ky program do të shtrihet në të gjithë Shqipërinë për të trajnuar mbi 4 mijë mësues në fazën e parë me metodat më efektive të mësimdhënies.

“Mirëmëngjes, dhe me fillimin e Programit Kombëtar të Zhvillimit Profesional të Mësuesve, që ka nisur në Durrës, Tropojë, Korçë, Elbasan, e që do të shtrihet në të gjithë Shqipërinë, për të trajnuar mbi 4 mijë mësues në fazën e parë me metodat më efektive të mësimdhënies, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri Rama në “Facebook”.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *