play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

LifeStyle

Prezantuesja e krijuar nga inteligjenca artificiale nis karrierën në televizion!

today21/03/2024

Background
share close

Mund të duket e vërtetë por nuk është. Alba Renai është prezantuesja e parë spanjolle e krijuar nga inteligjenca artificiale.

Gjithnjë e më shumë flitet për inteligjencën artificiale (AI). Pas gjenerimit të imazheve, teksteve, bisedave, inteligjenca artificiale mbërrin në televizion. Kësaj radhe prezantueset me mish e me gjak zëvendësohen nga Alba Renai, prezantuesja e parë spanjolle e krijuar nga AI. Alba Renai prezanton programin “Survivors”, një reality show spanjoll i nisur më 14 mars në kanalin Telecinco. Veç televizionit, prezantuesja virtuale merr përsipër edhe rrjetet sociale, ku bëhet e njohur dhe merr pjesë në disa intervista, madje duke ndarë përvoja dhe dëshira personale.

Kjo është Alba Renai, prezantuesja e parë spanjolle e krijuar nga inteligjenca artificiale E krijuar nga kompania e komunikimit Mediaset, Alba është një influencuese e re 24-vjeçare, e lindur në shtator 2023. Në botën dixhitale, ajo tashmë është një fytyrë e njohur. Në Instagram ai ka një audiencë prej më shumë se shtatë mijë ndjekës dhe në Tik Tok ka gati 14 mijë fansa./

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *