play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Art & Kulturë

Përkujtohet Ismail Qemali në Vlorë, 105-vjetori i vdekjes dhe 180-vjetori i lindjes

today24/01/2024

Background
share close

Në qytetin e Vlorës është përkujtuar sot 105-vjetori i vdekjes dhe 180-vjetori i lindjes së babait të Pavarësisë shqiptare, Ismail Qemali.

Aktiviteti u zhvillua nga bashkia e Vlorës, ndërsa të pranishmit, deputetë të qytetit bregdetar, por dhe drejtuesi politik i qarkut  Blendi Klosi nderuan figurën e Ismalim Qemalit duke vendosur kurora me lule në varrin e tij

Në fjalën e tij,  kryebashkiaku Ermal Dredha lartësoi figurën e Ismail Qemalit dhe kontributin e tij për krijimin e shtetit të parë shqiptar.Vlerësime për urtësinë, vizionin perëndimor për shtetformin dhe veprat e Ismail Qemalit patën edhe deputetët e Vlorës.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *