play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Politikë

Mundësia e përhapjes së luftës, këshilla e Zelenskyt për liderët e Ballkanit: Rusia do përpiqet të përdorë taktika për të…

today28/02/2024

Background
share close

Konferenca e përbashkët Rama- Zelensky.

Cila është këshilla për liderët e Ballkanit Perëndimor dhe ata Europian që ajo që po ndodh në Ukrainë të mos përhapet?

Zelensky: Fakti që ndodhemi këtu sot në një tryezë të gjithë bashkë, kemi shembuj historikë të marrëdhënieve të ndryshme. Është mënyrë për tu mbrojtur dhe rrugë drejt paqes. Nuk është këshillë, mendoj që ajo që po ndodh tani është shembulli i duhur. Mbase nuk është e thjeshtë për ata të ulur në tryezë, por edhe për shoqëritë e tyre. Nuk i kushtojmë rëndësi provokimeve pasi ato vetëm përçajnë. Vendet e Ballkanit duhet të jenë bashkë. Rusia do bëjë diçka për destabilitet.
Nuk e ka gëlltitur dot atë që po ndodh në Ukrainë. Rusia do përpiqet të përdorë taktika për të shtuar ndikimin e saj.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *