play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Arsim

Mësuesit kërkojnë shpërblim vjetor, kërkesë në ZVA Tiranë: Kur do të rriten pagat?!

today28/12/2023

Background
share close

Mësuesit e arsimit publik parauniversitar të shkollave të Tiranës kërkojnë shpërblimin vjetor, sikurse parashikohet në Kontratën Kolektive.

Përmes një kërkese, ata i janë drejtuar Ministrisë së Arsimit në prag të fundvitit me 3 kërkesa: shpërblim vjetor, saktësim si dhe kur do të kryhet rritja e pagave, pasi e kërkojnë rritjen menjëherë; si dhe kushte për plotësimin e regjistrit online.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *