play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Interesante

Macja bëhet e famshme në internet, ndihmon në mbledhjen e parave për kafshët në Ukrainë

today19/05/2022

Background
share close

Një mace nga Kharkiv, e cila ka mbledhur mijëra dollarë përmes llogarisë së saj në Instagram për strehimoret e kafshëve në Ukrainë, ka marrë një çmim ndërkombëtar.

Stepan, e cila tani ka 1.3 milionë ndjekës, mori çmimin World Influencers and Bloggers në Francë.

Stepan dhe pronarja e saj, Anna janë nga Kharkiv. Një javë pas pushtimit të Ukrainës nga Rusia, ato u evakuuan nga zona e Saltivka, e cila u bombardua rëndë.

Ato janë aktualisht në Francë, por macja ende po mbledh fonde për të mbështetur strehimoret e kafshëve dhe kopshtet zoologjike të Ukrainës.

Stepan fillimisht u bë virale për imazhet dhe videot, ku shfaqej e ulur me krahun e saj të mbështetur në një tavolinë pranë një gote verë ose kokteji me dritat në sfond dhe dukej krejtësisht e pambrojtur në çdo situatë.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Guinness

277 mijë të rrëzuara për një rekord Guiness

“Sinners Domino Entertainment” në Gjermani ka thyer të gjitha rekordet botërore “Guinnes” për rrëzimin e dominove përgjatë 10 minutave. 12 ndërtues morën pjesë në shfaqjen me rreth 277 mijë e 275 domino, në një performancë të quajtur "gëzoni jetën tuaj".   https://www.youtube.com/watch?v=1QtdPfz_faM Shfaqja ishte e ndarë seksione të ndryshme të ndërtuara për të treguar gëzimin e natyrës, sportin, udhëtimet, muzikën dhe gjëra të tjera. Vetëm 272 mijë e 297 domino […]

today19/05/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%