play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

LifeStyle

Kush është shqiptarja që u emërua e para grua, si kryebashkake në New Yersey!

today05/01/2024

Background
share close

Violetta Berisha, është shqiptarja e parë grua e cila u betua dje si kryebashkiake në New Jersey.

Lajmi është konfirmuar nga ambasada shqiptare në SHBA, e cila në Facebook shkruan se betimi i Berishës si kryebashkiake shënon një tjetër moment historik për komunitetin shqiptar në Amerikë.

“Dita e sotme shënon një moment historik për komunitetin Shqiptar në Amerikë. Violetta Berisha u betua si Kryetarja e Bashkisë e Fairvieë, New Jersey. Borough of Fairview.

Urime Violetta Berisha, e para grua dhe Kryebashkiake shqiptare që merr këtë detyrë. Mirënjohje dhe krenari për arritjet e saj dhe komunitetit. Suksese në rrugëtimin tuaj. Krenarë për arritjet e shqiptarëve kudo që janë”, thuhet në postim.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *