play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

LifeStyle

Këto janë ushqimet që ju bëjnë të dukeni më i ri

today17/03/2023

Background
share close

Një doktor i cili pretendon se trupi i tij është 20 vite më i ri sesa mosha e tij aktuale, ka treguar se cilat janë ushqimet që ju duhen për të pasur një jetë më të gjatë dhe për t’u dukur më i ri.

Dr. Mark Hyman, 63 vjeç, ka postuar një video në TikTok ku tregon 5 gjërat që duhet të konsumoni për të qenë të shëndetshëm dhe për të shmangur plakjen.

“Këto ushqime janë ilaç”, thotë ai.

Në fotogalerinë e mëposhtme zbuloni 5 ushqimet që rekomandon doktori amerikan.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

LifeStyle

Mësoni origjinën sekrete të Coca-Cola

Gjashtë vjet përpara se të lindte Coca Cola, tre spanjollë krijuan një shurup të ngjashëm, Nuez de Kola Coka. Siç shpjegon BBC, pija alkoolike kishte një shije të ngjashme, por më të përqendruar, një ngjyrë të ngjashme dhe përdorte arrat Kolës dhe gjethet e kokainës nga Peruja si përbërës kryesorë. Historia daton në vitin 1880, kur Bautista Aparici, Ricardo Sanz dhe Enrique Ortiz bënë pijen e cila u etiketua si […]

today17/03/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%