play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Politikë

“Keni ende shumë për të parë”, Rama mesazh shqiptarëve dhe thirrje opozitës: Votojeni pr/rezolutën antikorrupsion! Shëndet e mend në kokë sepse…

today27/05/2024

Background
share close

Kryeministri Edi Rama nga foltorja e Kuvendit i është drejtuar opozitës me thirrjen për të votuar projektrezolutën e PS antikorrupsion.

Duke iu drejtuar shqiptarëve Rama tha se korrupsioni është ende i pranishëm në vend dhe se ndaj është propozuar kjo pr/rezolutë.

“Kundërvënia jonë me vizion, reforma dhe heqjen dorë nga kontrolli politik i drejtësisë ka nisur ta zmbrapsë korrupsionin pot nuk e ka mundur, dhe është fenomen shqetësues. Ndaj sot vijmë në parlament me këtë nisëm. Kjo forcë politike në qeveri jo vetëm që nuk ika lodhje me pushtetin, por ka një fuqi të brendshme për ndryshimin e vendit, dhe e bën të jetë opozita serioze e vetvetes.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *