play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

LifeStyle

Jetët e të tjerëve! Fotografi fotografon fshehurazi apartamentet në Paris

today24/05/2023

Background
share close

Çfarë është Parisi, përtej Kullës Eifel, Luvrit, Harkut të Triumfit?

Fotografi Raphael Metivet, premton të na prezantojë me jetën reale, të përditshme të Qytetit të Dritës, përtej tërheqjeve dhe stereotipeve të tij dhe në një mënyrë krejt jo normale.

Metivet fokuson lentet e tij në apartamentet e qytetit, aty ku dritat janë të ndezura natën vonë dhe ndonjëherë në tarracat e tyre të vogla, por plot jetë.

“ Është një përvojë mjaft emocionuese”, tregon fotografi.

Ai shtoi se e shijon këtë gjë.

“Më pëlqen të fiksoj momentet e jetës, nga çatitë në rrugë. Është një qytet vërtet poetik për ata që gjejnë kohë për ta admiruar”, thotë ai.

 

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%