play_arrow

keyboard_arrow_right

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Art & Kulturë

Gjekmarkaj për Flutura Açkën: Personalitete si ajo e bëjnë Shqipërinë më të denjë

today13/05/2022

Background
share close

Gjekmarkaj Acka

Deputeti i Partisë Demokratike Agron Gjekmarkaj ka marrë pjesë në prezantimin e librit të ri të shkrimtares Flutura Açka, gjithashtu deputete e PD.

Gjekmarkaj shkruan se personalitete si Flutura e bëjnë Shqipërinë një vend më të denjë dhe librat e saj e bëjnë kulturën tonë më bashkëkohore dhe europiane.

“Me miken, kolegen dhe shkrimtaren Flutura Açka në prezantimin e librit të saj të fundit “Tulipanë të vonuar”!
Personalitete si Flutura e bëjnë Shqipërinë më të denjë, librat e saj kulturën tonë më bashkëkohore dhe europiane.
Koha për “Tulipanin”, është koha e letërsisë ku të shohim veten dhe botën duke u bërë bashkautorë përmes leximit!”, ka shkruar deputeti.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Shëndetsi

Situata e COVID-19 në vend, MSH: Asnjë humbje jete në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar të dhënat e 24 orëve të fundit lidhur me situatën e Covid-19 në vend, ku për fat të mirë edhe ditën e sotme nuk është shënuar asnjë humbje jete. Sakaq, nga 871 testime, kane rezultuar pozitive 49 qytetarë, ndërsa 31 të tjerë janë shëruar. Njoftimi i plotë: Ministria e Shëndetësisë i bën apel qytetarëve të vaksinohen sa më parë, për të mbrojtur veten dhe shëndetin […]

today13/05/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%