play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Politikë

“Fushatë denigruese ndaj Shqipërisë”/ Meloni falenderon qeverinë shqiptare për kampin në Shëngjin: BE të marrë shembull

today05/06/2024

Background
share close

Një fushatë denigruese ndaj qeverisë shqiptare, i konsideron kryeministrja italiane, Georgia Meloni, lajmet në mediat italiane, veçanërisht dokumentarin e RAI 3, që e etiketon Shqipërinë si “narkoshtet”.

Në një konferencë të përbashkët për mediat me kryeministrin Edi Rama nga Shëngjini, ku vizitoi qendrën pritesë të emigrantëve, që u arrit pas marrëveshjes mes dy vendeve, Meloni falenderoi qeverinë dhe popullin shqiptar për ndihmën e ofruar.

“Do doja të thosha që jam e lumtur që jam këtu, që pata rastin t’ju takoj, që Rama pati mundësinë të verifikonte nga afër situatën e punimeve që po realizohen në kuadër të marrëveshjes së nënshkruar. Do doja të thosha, ashtu si kundër pamë dhe dëgjuam nga Rama, se vendet tona janë dy vende mike, vende që historikisht kanë bashkëpunuar së bashku. Falënderoj sërish kryeministrin Rama dhe popullin shqiptar për ndihmën që na dhanë që ne të realizonim këtë marrëveshje, që shpresoj të jetë shembull për BE. S’më mbetet veçse të përsëris afërsinë e popullit italian me Ramën, për sulmet që i janë bërë. Kemi ndjekur një fushatë denigruese ndaj qeverisë shqiptare, kemi dëgjuar edhe etiketime sikur është narkoshtet, sepse nuk është hera e parë që qeveria shqiptare ofron ndihmë”.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%