play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Politikë

“Diskutuam përgatitjen e Shqipërisë për hapjen e grup kapitujve themelorë”, ministri Hasani takohet me Oliver Varhelyi

today25/06/2024

Background
share close

Ministri i Jashtëm Igli Hasani ka zhvilluar një takim me komisionerin Oliver Varhely, teksa kanë folur për përgatitjen e Shqipërisë për hapjen e grup kapitujve themelorë.

Kjo gjë u bë e ditur nga vetë ministri Hasani, i cili bëri një postim në Facebook të shoqëruara me foto.
“Luksemburg, me komisionerin Oliver Varhelyi gjatë Këshillit të Ministrave të Jashtëm, diskutuam përgatitjen e Shqipërisë për hapjen e grup kapitujve themelorë. Zgjerimi ka rëndësi për sigurinë dhe stabilitetin e Bashkimit Evropian ashtu sikurse edhe përshpejtimi i procesit të anëtarësimit për vendet e Ballkanit Perëndimor. Qëndrimi një ditor në Luxemburg 🇱🇺 u mbyll me audiencën e Dukës së Madh, Henri“, shkruan ministri në Facebook.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *