play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Art & Kulturë

Çelet ekspozita për legjendën italiane të futbollit, Paolo Rossi!

today01/02/2024

Background
share close

Ekspozita mbi jetën dhe karrierën e ish-sulmuesit të famshëm italian, Paolo Rossi, u çel këtë të enjte në Muzeun Historik, në Tiranë.

Në ceremoninë hapëse morën pjesë presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, kryeministri Edi Rama dhe personalitete nga sporti italian dhe jo vetëm.

Presidenti i FSHF-së, Armand DukaJam shumë i nderuar të hap këtë ceremoni inaugurimi. Paolo Rossi është ndarë fizikishr nga jeta, por vazhdon të frymëzojë brezat e rinj.

Hapësirat e ekspozitës, që do të qëndrojë e hapur deri në 24 shkurt, përshkruajnë në mënyrë kronologjike jetën dhe karrierën e Paolo Rossit. Në veçanti, ekspozita paraqet nëpërmjet telajove, paneleve, stampave, banerave, flamujve, monitorëve, dokumenteve dhe fotove një rrugëtim nga debutimi e deri në përmbylljet e karrierës së legjendës italiane me mbi 500 relike unike përfshirë këtu dhe trofetë më të rëndësishëm të Rossit.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *