play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

LifeStyle

“Bunkeri” luksoz i yllit të sportit amerikan

today02/02/2023

Background
share close

Tom Brady është tërhequr sërish nga sporti dhe këtë herë duket se bëhet fjalë për një tërheqje përfundimtare. Ylli i futbollit amerikan nuk arriti dot të fitonte titullin e tij të 8 në NFL, në moshën 45-vjeçare, dhe vendosi të dilte në pension.

Tani, Brady do të përqendrohet te 3 fëmijët e tij, me të cilët do të kalojë kohë në shtëpinë që po ndërton. Bëhet fjalë për një vilë në një nga zonat më ekskluzive në botë, në Indian Creek Island, me pamje nga deti, shumë pranë Majemit.

Vila është blerë nga Brady dhe Gisele Bundschen në vitin 2020, për rreth 15,5 milionë euro. Më pas, e shkatërruan të gjithën për të ndërtuar atë që nga mediat është cilësuar si “bunker”.

“Daily Mail” e ka përcaktuar si një vilë ekologjike e gjeneratës së fundit, që po ndërtohet në një pronë prej 7 km katrorë dhe që përbëhet nga 3 godina: shtëpia, vendi i sigurisë së lartë dhe palestra.

Banesa do të ketë 5 dhoma, 11 banjo, një ashensor, një kinema, suitën e miqve, pishinë me ujë të kripur, spa, garazh të madh për 6 makinat e Brady dhe hapësirë rreth 800 metra katrorë.

Vila është shumë pranë banesës së Gisele Bundschen, e cila u divorcua nga Tom Brady vitin e kaluar, pas 13 vitesh martesë.

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

LifeStyle

Klonim i suksesshëm i lopëve në Kinë

Shkencëtarët kinezë kanë klonuar me sukses tri “super lopë” që mund të prodhojnë një sasi jashtëzakonisht të lartë qumështi. Media shtetërore e raportoi këtë duke e cilësuar këtë si një përparim për industrinë e qumështit të Kinës për të reduktuar varësinë e saj nga racat e importuara. Tre viçat kanë lindur në rajonin Ningxia në javët para Vitit të Ri Hënor, më 23 janar. Ata u klonuan nga lopë shumë […]

today02/02/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%