play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Politikë

Betohen ministrat e rinj të Qeverisë Rama

today16/01/2024

Background
share close

Ministrat e rinj të Qeverisë Rama janë betuar para Presidentit të Republikës përpara marrjes së detyrës.

Blendi Gonxhe është emëruar ministër i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit. Po kështu është betuar edhe ministrja e re e shtetit për Administratën Publike dhe Antikorrupsionin, Adea Pirdeni.

Betim bëri edhe ministri Ervin Mete, i cili do të jetë vetëm ministër i Financave pasi Ekonomia që kishte në varësi u shkri nga dikasteri i tij dhe është pjesë e Ministrisë së re të Blendi Gonxhes.

Presidenti Bajram Begaj u dorëzoi ministrave dekretin përkatës të emërimit duke i uruar suksese në detyrën e tyre.

Ministrat e rinj u votuan një ditë më parë nga Parlamenti dhe tashmë kanë marrë zyrtarisht detyrën.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *