play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Art & Kulturë

Bafta, “Oppenheimer” i nominuar në 13 kategori, po “Barbie”?

today19/01/2024

Background
share close

Filmi “Oppenheimer” i Christopher Nolan kryeson nominimin e këtij viti për çmimin e Akademisë Britanike të Filmit “Bafta”, pasi është në garë në 13 kategori.

“Krijesat e mjera” nga Yorgos Lanthimos ka 11 nominime dhe “Murder under the Flower Moon” nga Martin Scorsese dhe “Zone of Interest” nga Jonathan Glazer kanë nga nëntë nominime.

Filmi “Barbie” i Greta Gerwig konkurron për pesë çmime, si dhe “Saltburn” i aktores britanike Emerald Fennell

“Oppenheimer” ka fituar tashmë pesë çmime “Golden Globe”.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *