play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Politikë

Arqile Bollano, kreu i ri i Bashkisë së Himarë/ U zgjodh me 12 votat e mazhorancës, opozita bojkotoi

today07/06/2024

Background
share close

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit Bashkiak zhvilluar këtë të premte për zgjedhjen e kreut të bashkisë së Himarës. Në përfundim të mbledhjes, Arqile Bollano është zgjedhur kryetari i ri i komanduar i Himarës.

Bollano është zgjedhur me 12 votat e mazhorancës, ndërsa opozita ka bojkotuar këtë mbledhje.

Megjithatë kjo mbledhje u shoqërua me debate dhe diskutime. Ishte kreu i këshillit Bashkiak, Dhimitër Kapaj i cili theksoi se shprehur se është shumë e rëndësishme për Himarën zgjedhja e një kryetari dhe se Bashkia nuk mund të vazhdojë pa një kryetar.

Kujtojmë se kjo mbledhje vjen pas largimit së Blerina Balës nga ky post, e cila pak ditë më parë ka depozituar dorëheqjen pranë Këshillit Bashkiak nga drejtimi i bashkisë së Himarës.

Blerina Bala u zgjodh kryetare e komanduar për Himarën nga Këshilli Bashkiak ne 29 mars pasi dy kryetarët, ai në detyrë Jorgo Goro dhe i zgjedhuri Fedi Beleri përfunduan pas hekurave.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%