play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

LifeStyle

73-vjeçari transformon avionin në shtëpi

today30/12/2022

Background
share close

Bruce Campbell lives in a plane home he bought for $100,000

Një ëndërr e realizuar. Një burrë 73-vjeçar, Bruce Campbell, me origjinë nga Oregon, jeton brenda një avioni, një Boeing 727. Një inxhinier në pension, Bruce e ka transformuar avionin në një shtëpi të pajisur me të gjitha komoditetet, energji elektrike dhe ujë. Investimi kryesor ishte blerja e avionit, natyrisht.

Man Lives In A Boeing 727 In The Middle Of The Woods | Bored Panda

Avioni, i blerë për 100 mijë euro, ishte pjesë e flotës Olympic Airways, kompani kombëtare greke e themeluar nga Aristotle Onassis dhe aktive deri në vitin 2009.

Avioni u transportua nga Greqia në Shtetet e Bashkuara në copa të ndryshme dhe më pas u rindërtua në një pronë që Campbell.

Engineer Bruce Campbell Turned a Boeing Airplane Into a Home

Shumë persona, të intriguar nga zgjedhja ekstravagante e Bruce, udhëtuan në Oregon për të admiruar këtë shtëpi të veçantë. Dhe pronari i kalon ditët e tij midis turneve me guidë, mirëmbajtjes dhe restaurimit të sistemeve të vjetra kompjuterike.

Man Lives In A Boeing 727 In The Middle Of The Woods | Bored Panda

Airplane home

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *0%