play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Politikë

“2.3 mln turistë në muajt e parë 2024”, Rama: 38 përqind më shumë të huaj se një vit më parë. Po punojmë për sezon turistik me prioritet sigurinë

today09/05/2024

Background
share close

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale ka postuar numrin e turistëve që kanë hyrë në vendin tonë përgjatë vitit 2024.

Rama shprehet se 2.3 milionë turistë kanë hyrë në Shqipëri në muajt e parë të vitit 2024. Sipas tij, vetëm në muajin prill vendin tonë e kanë vizituar 800 mijë turistë. Rama deklaroi se po punohet fort për një sezon turistik intensive me prioritet sigurinë.

Edi Rama: Rreth 800 mijë turistë të huaj vizituan Shqipërinë gjatë muajit prill duke i çuar në 2,3 milionë flukset turistike hyrëse në muajt e parë të 2024, ose +38% më shumë se një vit më parë, teksa Ministria e Turizmit dhe Mjedisit në bashkëpunim me institucionet publike, me bashkitë dhe sektorin privat po punojnë  intensivisht për një sezon turistik veror me prioritet sigurinë, pastërtinë dhe rritjen e standardeve në shërbime🍀🛟🦺🧹🛎️

#KrenarpërShqipërinë❤️🦅

 

#VetëmPërpara➡️🇦🇱

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *