play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Sport

Zyrtare: Infantino rizgjidhet sërish president i FIFA-s

today16/03/2023

Background
share close

Gianni Infantino mbetet në krye të FIFA-s edhe për katër vite të tjera. 52-vjeçari, i vetmi kandidat, u konfirmua për presidencën në Kongresin e 73-të të FIFA-s që po zhvillohet në Kigali, Ruanda, dhe për këtë arsye do të qëndrojë në detyrë deri në vitin 2027.

“Ne ju premtuam Kupën e Bortës më të mirë ndonjëherë dhe e bëmë, premtuam se do të rrisnim të ardhurat e FIFA-s, se do ta bënim më transparente, se do të rifitonim besimin e sponsorëve. I vumë vetes synimin për të arritur 6.4 miliardë dollar. Ne kemi arritur në 7,5 dhe nuk mund t’i merrni këto shifra nëse nuk jeni një organizatë solide dhe e fortë, në të cilën të gjithë besojnë.

Ajo që ju premtuam ishte të vazhdonim punën me ndershmëri, të mbrojmë futbollin, federatat tona,tifozët tanë nga e gjithë bota. Futbolli është simbol i gëzimit, lumturisë dhe paqes, futbolli bashkon botën”, deklaroi Infantino në konferencën për shtyp.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Art & Kulturë

Kthimi i Quentin Tarantino-s/ Filmi i dhjetë dhe i fundit, “The Movie Critic”, xhirimet në vjeshtë

Prej vitesh flitet për filmin e dhjetë të Quentin Tarantinos, thuajse në mënyrë mitologjike, duke qenë se me vendim të vetë regjisorit ndoshta do të jetë i fundit. Tani, duket se ka ardhur koha që Tarantino të kthehet në set. Kështu thotë “Hollywood Reporter”, duke zbuluar edhe titullin “The Movie Critic”. Regjisori amerikan pritet të nisë xhirimet në vjeshtë. Nuk dihen ende detajet e filmit të Quentin Tarantinos, i cili […]

today16/03/2023

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%