play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Bota

Zuckerberg, humb më shumë se gjysmën e pasurisë

today21/09/2022

Background
share close

Here's why Meta CEO Mark Zuckerberg is a bad boss, according to Harvard fellow - Silicon Valley Business Journal

Një goditje e madhe dhe mjaft e pazakontë është regjistruar për themeluesin dhe kreun e MetaPlatforms të Facebook, Mark Zuckerberg, i cili e pa pasurinë e tij të pakësuar me më shumë se gjysmën e vlerës së saj.

Sipas Indeksit të Miliarderëve të Bloomberg, i cili gjurmon njerëzit më të pasur në botë, Zuckerberg ra në vendin e 20-të. Kjo është humbja më e madhe midis ultra të pasurve të indeksit.

Pasuria neto e Mark Zuckerberg ra nga 106 miliardë dollarë dy vjet më parë në 55.9 miliardë dollarë sot.

Sot pozicioni i tij në indeks është më i ulëti që nga viti 2014. Në shtator 2021, kur themeluesi i Facebook ishte në kulmin e tij, pasuria e tij vlerësohej në 142 miliardë dollarë.

Muajin në vijim ai njoftoi Meta Platforms dhe ndryshoi emrin e kompanisë nga Facebook.

Në shkurt, kompania publikoi një raport të të ardhurave që tregoi se nuk kishte rritje të përdoruesve mujorë të Facebook, duke ngritur pikëpyetje në lidhje me pozicionin e kompanisë në mediat sociale.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Previous post

Bota

Gjesti i Princeshës Charlotte në funeralin e Mbretëreshës Elizabeth bën xhiron e rrjetit

Princesha 7-vjeçare Charlotte mori pjesë në funeralin e stërgjyshes së saj të hënën, më 19 shtator, në Westminster Abbey, dhe pavarësisht moshës së saj, ajo dëshmoi se mund të qëndrojë në çdo rast dhe ka sjellje të mirë. Ndërsa trupi i stërgjyshes së Mbretëreshës Elizabeth kaloi në procesion nga kisha në Harkun e Wellington, vogëlushja qëndroi pranë nënës së saj, Princeshës së Uellsit, Dukeshës së Sussex, gruas mbretërore Camilla dhe […]

today21/09/2022

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


0%