play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Europa

VIDEO/ Shpërthen sërish vullkani në Islandë

today30/05/2024

Background
share close

Një vullkan në gadishullin Reykjavik të Islandës vazhdoi të nxirrte llavë dhe të nxirrte tym për të dytën ditë sot.

Shpërthimi, i pesti me radhë që nga dhjetori, ishte më i forti në rajon që kur sistemet vullkanike në gadishullin Reykjavík u aktivizuan tre vjet më parë, pas një qetësie prej 8 shekujsh, sipas Shërbimit Meteorologjik të Islandës.

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *