play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Interesante

VIDEO/ Pronari i kompanisë dërgon të gjithë 1200 punonjësit dhe familjet e tyre në Disneyland

today24/11/2023

Background
share close

Sipërmarrësi amerikan Ken Griffin i priti punonjësit e tij në një udhëtim në Disneyland për të festuar përvjetorin e kompanisë.

Themeluesi i “Citadel LLC”, një fond mbrojtës shumëkombësh, ftoi 1200 punonjësit e tij dhe familjet e tyre për të shijuar Tokio Disneyland. Ai mbuloi të gjitha shpenzimet, udhëtimin, biletat e parkut tematik dhe siguroi sigurinë e fëmijëve të tyre.

Përveç kësaj, 55-vjeçari Ken paguante punonjësit e tij për koncerte private të grupit “Maroon 5” dhe Kelvin Harris

Kjo nuk është hera e parë që miliarderi nderon stafin e tij. Vitin e kaluar ai i mori ata në një udhëtim tre-ditor në Walt Disney World dhe pagoi për disa koncerte pop, duke ofruar ushqim dhe pije.

Ken Griffin zotëron edhe “Citadel Securities”, një nga prodhuesit më të mëdhenj në treg në SHBA. Pasuria e tij vlerësohet në 35.2 miliardë dollarë.

@achase98

#Citadel @coldplay most amazing party I’ve ever attended

♬ original sound – Abbey C

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *