play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous play_arrow skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
chevron_left
  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM SHQIPËRI

  • cover play_arrow

    LIVE CLUB FM KOSOVË KOSOVË

  • cover play_arrow

    LIVE RADIO SHQIP DËGJO SHQIP

Interesante

VIDEO/ Amerikani synon të fitojë Guinness, pi një litër lëng limoni në kohë rekord

today27/03/2024

Background
share close

Një burrë nga Idaho piu një litër lëng limoni në 13.64 sekonda, duke fituar një titull të mundshëm të rekordeve botërore Guinness dhe një dhimbje barku të pakëndshme.

David Rush, i cili ka thyer më shumë se 250 Rekorde Botërore Guinness dhe aktualisht mban 164 tituj, më parë mbante titullin për kohën më të shpejtë për të pirë 1 litër  lëng limoni në 16.5 sekonda.

Thyesi i rekordeve Andre Ortolf e mori titullin përsëri duke arritur të pinte lëngun e limonit në 16 sekonda, duke e bërë Rush të provonte përsëri rekordin.

Këtë herë ai arriti një kohë prej 13.64 sekonda.

“Përvoja nuk ishte aspak e këndshme”, shkroi Rush. “Megjithatë, në një farë mënyre, unë jam mirënjohës. Ndoshta kjo e përshpejtoi shërimin tim.”

Përpjekja e fundit e Rush, e cila ende duhet të shqyrtohet dhe miratohet nga Rekordet Botërore Guinness, do ta çonte atë në 165 rekorde të njëkohshme botërore. Ai synon të mbajë më shumë rekorde nga kushdo në botë, një qëllim që kërkon që ai të mbajë të paktën 183.

 

Written by: Sasha Ndreka

Rate it

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *